TOYOTA: PROACE CITY Electric do kupienia w polskich salonach

Kompaktowy, dostawczy van z bezemisyjnym napędem elektrycznym – Toyota PROACE CITY Electric, dołączył do oferty Toyoty w Polsce.

elemoto.pl - TOYOTA PROACE CITY Electric do kupienia w polskich salonach

Samochód otrzymał ten sam co większy model silnik o mocy 136 KM i momencie obrotowym 260 Nm oraz baterię trakcyjną o pojemności 50 kWh, która zapewnia średni zasięg 260 km wg WLTP. Samochód jest objęty gwarancją E-PRO na 3 lata bez limitu kilometrów.

Nowy bezemisyjny van Toyoty jest dostępny w dwóch odmianach nadwozia i dwóch wersjach wyposażenia. Nadwozie Standard ma 4,4 m długości i zapewnia do 3,3 m3 przestrzeni ładunkowej, zaś wersja Long mierzy 4,75 m długości i mieści do 3,9 m3 ładunku. Bez względu na rodzaj nadwozia PROACE CITY Electric może pociągnąć przyczepę o masie 750 kg, a w jego kabinie mieszczą się trzy osoby.

Do standardowego wyposażenia wersji Active należy manualna klimatyzacja, radio z USB, Bluetooth i zestawem głośnomówiącym, komfortowy fotel kierowcy z regulacją odcinka lędźwiowego oraz kanapa dla dwóch pasażerów z systemem Smart Cargo, zwiększającym długość i pojemność przestrzeni ładunkowej. Bezpieczeństwo i wygodę prowadzenia zwiększa tempomat z ogranicznikiem prędkości, asystent ruszania ze wzniesienia, system monitorowania ciśnienia w oponach, czujnik zmierzchu oraz system powiadamiania ratunkowego eCall, który wzywa służby ratunkowe w razie wypadku. W standardzie są także elektrycznie regulowane i podgrzewane lusterka zewnętrzne oraz elektryczne szyby z przodu.

elemoto.pl - TOYOTA PROACE CITY Electric do kupienia w polskich salonach
Wersja Comfort wnosi system multimedialny Toyota PRO-Touch z kolorowym ekranem dotykowym 8″, Apple CarPlay i Android Auto i wyświetlacz LCD 10″ na tablicy wskaźników przeznaczony specjalnie dla wersji elektrycznej.

Wersja Comfort wnosi system multimedialny Toyota PRO-Touch z kolorowym ekranem dotykowym 8″, Apple CarPlay i Android Auto, wyświetlacz LCD 10″ na tablicy wskaźników przeznaczony specjalnie dla wersji elektrycznej, a także przednie i tylne czujniki parkowania z kamerą cofania 180°, dwustrefową klimatyzację automatyczną i inteligentny kluczyk. Do standardowego wyposażenia wersji Comfort należy także wizualizacja otoczenia z tyłu i z boku pojazdu na ekranie w miejscu lusterka wstecznego z kamer zamontowanych nad tylnymi drzwiami i w lusterku bocznym. System ten w modelu PROACE CITY z napędem spalinowym jest dostępny tylko w pakiecie.

Wraz z wersją Comfort PROACE CITY Electric zostaje wzbogacony o systemy bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense, w tym układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia (PCS), układ ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu (LDA), układ rozpoznawania znaków drogowych z funkcją inteligentnego dostosowywania prędkości (RSA) i aktywny tempomat (ACC).

(s)
Fot. Toyota

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *