RENAULT TRUCKS: 25 dostawczych Masterów Z.E. dla firmy Migros

MyMigros, to internetowy supermarket należący do szwajcarskiej spółki Migros Aare. Firma wykorzystuje w codziennym transporcie swoich towarów całkowicie elektrycznego Renault Trucks Master Z.E. 25 tych bezemisyjnych samochodów dostawczych już wykonuje transport dla firmy, a 20 dodatkowych ma dołączyć do floty w 2021 roku.

RENAULT TRUCKS: 25 dostawczych Masterów Z.E. dla firmy Migros , elemoto.pl

Dwa lata temu szwajcarska spółka Migros Aare uruchomiła usługę supermarketu internetowego „MyMigros” z opcją dostawy zakupów do domu. Zgodnie ze zrównoważonym podejściem firmy, wszystkie dostawy są realizowane przy użyciu Renault Trucks Master Z.E., nie wytwarzając przy tym emisji zanieczyszczeń lub hałasu.

Te w pełni elektryczne pojazdy dostawcze doskonale nadają się do użytku na terenach miejskich, ponieważ mają dostęp do wszystkich obszarów miasta, sprawdzają się w użytkowaniu nawet na najwęższych ulicach, ale również w obszarach z ograniczonym dostępem.

Ich pojemność ładunkowa jest identyczna jak w odpowiedniku napędzanym klasycznym silnikiem Diesla, ponieważ akumulatory zostały umieszczone pod przednimi siedzeniami. Firma eksploatuje aktualnie 25 pojazdów dostawczych Renault Master Z.E., a 20 dodatkowych pojazdów ma dołączyć do floty w 2021 roku.

Autonomia odpowiada potrzebom

Chociaż obszar obsługiwany przez Migros Aare obejmuje kilka szwajcarskich kantonów (Berno, Solothurn i Aargau), zasięg 120 km Renault Trucks Master Z.E. jest wystarczający do pokonania ich obszarów. Firma Migros zawsze ma od dwóch do trzech pojazdów zaparkowanych w bazie, gotowych do wykonywania dostaw do lokalnych klientów, a każdy pojazd ma własną stację ładowania na swoim miejscu parkingowym.

– Pojazdy dostarczają zamówienia w godzinach od 10:00 do 14:00, wracają do stacji ładowania na dwie godziny, a następnie wznawiają dostawy między 16:00 a 20:00. W nocy, samochody dostawcze Renault Trucks Master Z.E. pozostają podłączone do ładowania – podkreśla Marcel Zaugg, szef floty pojazdów Migros Aare. To logistyczny plan, który w pełni optymalizuje autonomię pojazdów.

Renault Trucks Master Z.E.
Dopuszczalna masa całkowita3,1 t do 3,5 t
Silnik elektryczny o mocy57 kW
Moment maksymalny225 Nm
Prędkość maksymalna100 km/h
Pojemność baterii33 kWh (akumulatory litowo – jonowe)
Zasięg pojazdu wg. cyklu NEDC200 km
Zasięg w rzeczywistych warunkachdo 120 km
Ładowanie7 kW, prąd przemienny (AC)

(s)
Fot. Renault Trucks

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *