QUANTRON: Q-Ligh – hybrydowy samochód dostawczy plug-in

Elektryczny van Q-Light firmy Quantron AG jest teraz dostępny również jako hybryda plug-in w wariancie van. Q-Light Hybrid łączy w sobie wysoki zasięg i moc napędu silnika spalinowego z możliwością elastycznego pokonywania dystansów w bezemisyjnym trybie elektrycznym w zielonych strefach ekologicznych.

QUANTRON Q-Ligh – hybrydowy samochód dostawczy plug-in
Nowy van Q-Light Hybrid firmy QUANTRON – chyba nietrudno się domyślić, że bazą było IVECO Daily…

Zasięg na napędzie elektrycznym wynosi do 70 km przy maksymalnej prędkości 80 km/h. To sprawia, że Q-Light Hybrid idealnie nadaje się do zrównoważonych usług transportowych w codziennym ruchu miejskim. Przyjazny dla środowiska samochód dostawczy z łatwością radzi sobie również ze wzniesieniami i silnymi przyspieszeniami pod dużym obciążeniem.

W zależności od rozmiaru bateria jest w pełni naładowana w ciągu zaledwie 3,5-5 godzin. Dodatkową energię można wygenerować również podczas jazdy za pomocą silnika elektrycznego pracującego w charakterze prądnicy, co znacznie zwiększa zasięg elektryczny pojazdu.

Plusem jest to, że Q-Light Hybrid jest prawie bezgłośny na drodze w bezemisyjnym trybie elektrycznym, dzięki czemu jest szczególnie przyjemny dla mieszkańców i pracowników w pojeździe i wokół niego. Dzięki temu pojazd może być wykorzystywany również w procesach logistyki miejskiej w godzinach dziennych i nocnych. Oznacza to, że dostawy mogą być realizowane również poza godzinami szczytu, co pomaga wyrównać ruch.

QUANTRON oferuje samochody dostawcze w różnych rozmiarach od 3,5 do 7 t masy całkowitej. Ładowność wynosi do 3400 kg (w zależności od wersji). Firma oferuje nie tylko samochody dostawcze jako nowe pojazdy, ale także zajmuje się przebudową używanych i istniejących pojazdów. Niemieckie Federalne Ministerstwo Transportu i Infrastruktury Cyfrowej zapowiedziało, że od lipca 2021 r. wesprze taką elektryfikację pojazdów dotacją w wysokości do 80% kosztów.

Samochód dostawczy Q-Light Hybrid

Dopuszczalna masa całkowita          

3500-7000 kg

Ładowność    

650-3400 kg

Rozstaw osi   

3750-5100 mm

Moc    

120 kW

Moment obrotowy    

1150 Nm

Prędkość maksymalna (EV)  

80 km/h

Zasięg (EV)   

50- 70 km

Pojemność baterii      

20-29 kWh

Czas ładowania         

3,5-5 godz.


Niemiecka firma Quantron AG jest dostawcą systemów e-mobilności z akumulatorami i ogniwami paliwowymi zasilanymi wodorem dla pojazdów użytkowych, takich jak ciężarówki, autobusy i furgonetki. Oprócz nowych pojazdów elektrycznych, szeroka gama usług oferowanych przez tą kuźnię innowacji obejmuje elektryfikację używanych i istniejących pojazdów, tworzenie indywidualnych koncepcji całościowych, w tym odpowiednią infrastrukturę ładowania, a także oferty wynajmu, finansowania i leasingu oraz szkolenia kierowców.

Quantron AG sprzedaje również akumulatory i zintegrowane, niestandardowe koncepcje elektryfikacji producentom pojazdów użytkowych, maszyn i pojazdów intralogistycznych. Firma z Augsburga w Bawarii jest pionierem i siłą napędową innowacji w zakresie e-mobilności w ruchu pasażerskim, transportowym i towarowym. Ma sieć 700 partnerów serwisowych oraz wszechstronną wiedzę wykwalifikowanych ekspertów z dziedziny energoelektroniki i technologii akumulatorów, dzięki współpracy z CATL, największym na świecie producentem akumulatorów. Quantron AG, jako high-tech spin-off renomowanej firmy Haller GmbH, łączy 138 lat doświadczenia w pojazdach użytkowych z najnowocześniejszym know-how w zakresie e-mobilności.

(s)
Fot. Quantron

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *