NISSAN: Małe samochody dostawcze w Europie

Gama małych samochodów dostawczych nowej generacji zostanie zbudowana na platformie aliansu z Renault. Wszystkie wersje, zarówno w pełni elektryczne, jak i spalinowe, będą produkowane we Francji. Przewidziane są zarówno warianty osobowe, jak i dostawcze, w różnych kombinacjach rozmiarów.

NISSAN: Małe samochody dostawcze w Europie, elemoto.pl

Nissan potwierdził plany dotyczące nowej generacji małych samochodów dostawczych dla klientów w Europie. Dzięki dalszemu wykorzystaniu siły i skali Aliansu, przyszła gama małych samochodów dostawczych Nissana będzie produkowana w Maubeuge we Francji – centrum kompetencji Aliansu w zakresie małych samochodów dostawczych.

Choć nazwy i szczegółowe informacje o produktach zostaną ujawnione bliżej daty wprowadzenia na rynek, Nissan potwierdził, że gama będzie obejmować pojazdy w pełni elektryczne i z silnikami spalinowymi, a także warianty osobowe i użytkowe o różnych rozmiarach.

– Zapowiedź przyszłego samochodu dostawczego jest kolejnym dowodem na wzmacnianie obecności Nissana w Europie, w miarę postępów w realizacji naszego planu transformacji Nissan NEXT – powiedział Ashwani Gupta, dyrektor operacyjny Nissana. – Wytwarzanie przyszłych produktów wspólnie z naszym partnerem z Aliansu przynosi korzyści konkurencyjne obu firmom. Choć jest jeszcze zbyt wcześnie, aby podać jakiekolwiek szczegółowe informacje o produktach, nasi klienci mogą być pewni, że będą one miały silną tożsamość Nissana i będą kontynuowały naszą misję uczynienia całkowicie elektrycznej jazdy realną opcją dla każdego.

Podobnie jak obecny van Nissan NV250, który od 2019 roku jest produkowany w zakładach Renault w Maubeuge, model nowej generacji będzie zbudowany na platformie Aliansu obok Renault Kangoo nowej generacji. Przydzielenie nowej generacji małych furgonetek Nissana do zakładu Maubeuge jest jednocześnie zapowiedzią tego, że w przyszłości wszystkie samochody użytkowe Nissana dla klientów europejskich będą produkowane we Francji.

W pełni elektryczny furgon nowej generacji będzie kontynuował sukces Nissana e-NV200, który w momencie wprowadzenia na rynek w 2014 roku był pierwszym w pełni elektrycznym pojazdem użytkowym przeznaczonym na rynek masowy. Oferuje on nie tylko zeroemisyjne rozwiązanie do dostaw do miast i miasteczek, ale pomaga również firmom zaoszczędzić znaczne kwoty pieniędzy dzięki niższym kosztom paliwa, a także udogodnieniom jak darmowe parkowanie czy możliwość korzystania z buspasów.

(s)
Fot. Nissan

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *