Elektryczne Samochody Maxus już w Polsce!

Zainteresowanie samochodami elektrycznymi stale rośnie, ale auta dostawcze dostępne obecnie na rynku są drogie i mają ograniczony zasięg – mówi Yaroslav Gural, menedżer do spraw rozwoju MAXUS w Polsce. I dodaje: – A MAXUS wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów.

Elektryczne Samochody Maxus już w Polsce, elemoto.pl

Yaroslav Gural pracuje dla RSA, a jednocześnie zajmuje się rozwojem strategii ogólnoeuropejskiej dla koncernu BYD, chińskiego przedsiębiorstwa z branży motoryzacyjnej, które jest numerem 1 w Chinach, a do 2018 roku było numerem jeden wśród producentów aut elektrycznych na świecie. W Polsce Yaroslav Gural odpowiedzialny będzie za rozwój marki MAXUS.

Na polskim rynku sprzedawane będą trzy modele MAXUSA. Auto dostawcze e-Deliver 3, które z dopłatą w ramach programu „Mój elektryk” dostępne będzie w cenie korzystniejszej niż tradycyjny diesel. e-Deliver 3 może się pochwalić zasięgiem do 350 km na jednym ładowaniu. Objętość „paki”, w zależności od wersji, to nawet 6,3 m³, a ładowność wynosi ponad 1000 kg. To auto sprawdzi się w każdej firmie dostawczej, ale też w firmach rodzinnych a nawet niewielkich usługowych działalnościach gospodarczych.

Kolejnym modelem w ofercie jest e-Deliver 9. Zasięg auta wynosi do 300 km na jednym ładowaniu. Jak wskazuje nazwa MAXUS, e-Deliver 9 zapewnia maksimum ładowania i maksimum zasięgu w każdym z modeli. Duże międzynarodowe koncerny dostawcze już zdecydowały, że diesle będą wymieniane na auta elektryczne. Dla nich MAXUS przygotował specjalne rozwiązania, dzięki którym e-Deliver 9 można dostosować do każdego biznesu, bo dostępny jest w 20 różnych wariantach.

MAXUS oferuje również auta osobowe: SUV Euniq 6, który zapewnia maksimum komfortu, przestrzeni i ładowności bagażnika. Jednym słowem max auta elektrycznego, jakie można dostać w tej cenie.

Auta MAXUS mają nie tylko duży zasięg, ale i bogate wyposażenie. Imponująca jest gwarancja – wynosi ona 5 lat na auto i 8 lat na baterię z limitem przebiegu 160.000 km. – Rynek aut elektrycznych i jego rozwój w Europie śledzę już od siedmiu lat. Przewiduję, że dzięki rządowemu programowi „Mój elektryk” nastąpi szybki rozwój i kolejne marki będą zainteresowane sprzedażą aut elektrycznych w Polsce. Pomoże w tym również przygotowywany rozwój szybkiej sieci ładowania aut – mówi Yaroslav Gural.

W najbliższych dniach MAXUS ogłosi cennik i zacznie przyjmować zamówienia. Co ważne, rozpocznie też natychmiastowe dostawy – ma tysiące aut na magazynie w Europie, gotowych do transportu do Polski.

(s)
Fot. MAXUS

 • SCANIA: Elektryczne ciężarówki dla kopalni w północnej Szwecji
  Elektryczna wywrotka Scania będzie pracowała w kopalni LKAB w Malmberget wraz z elektrycznym dźwigiem, przystosowanym do operacji górniczych. Jest to okazja do sprawdzenia w praktyce w pełni elektrycznych samochodów ciężarowych w wymagającym środowisku kopalni. Scania i LKAB łączą siły, aby wdrożyć pojazdy elektryczne w kopalniach, co jest istotnym krokiem w kierunku rozwoju zrównoważonego transportu w […]
 • Volta Trucks: Pierwsze centrum serwisowe dla elektrycznych pojazdów w Paryżu
  Volta Trucks przedstawił pierwszy „Volta Trucks Hub”, który zapewni obsługę w pełni elektrycznych ciężarówek Volta Zero. Centrum znajdujące się w Paryżu rozpocznie pracę w połowie 2022 r. To kolejny kamień milowy w krótkiej historii szwedzkiej firmy. Jej pojazdy będą obsługiwane i serwisowane w Paryżu. Kolejna potwierdzona lokalizacja takiego hubu to Londyn. Volta Trucks Hub Paris […]
 • CEVA, Kodiak Robotics – autonomiczne samochody ciężarowe do transportu ładunków
  CEVA Logistics, globalny lider logistyki 3PL i Kodiak Robotics, Inc., firma specjalizująca się w dziedzinie pojazdów autonomicznych współpracuje przy dostawach ładunków z wykorzystaniem autonomicznych ciężarówek na kilku trasach w USA w stanie Oklahoma. Kodiak i CEVA stały się pierwszymi firmami, które zorganizowały tego typu transporty w tym miejscu. – CEVA angażuje się we współpracę z […]
 • TOYOTA: Europejska premiera elektrycznej Toyoty bZ4X
  Pierwszy, zupełnie nowy SUV z bateryjnym, elektrycznym napędem Toyota bZ4X, trafi do klientów latem 2022 roku. Samochód powstał na nowej platformie eTNGA, przeznaczonej specjalnie dla aut elektrycznych zasilanych bateriami. Jest to pierwszy model z nowej serii samochodów elektrycznych bZ (Beyond Zero). Nowy bZ4X to połączenie nowoczesnej, zdecydowanej stylistyki oraz przestronnego wnętrza i bagażnika z możliwościami […]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.