Volta Trucks: Pierwsze centrum serwisowe dla elektrycznych pojazdów w Paryżu

Volta Trucks przedstawił pierwszy „Volta Trucks Hub”, który zapewni obsługę w pełni elektrycznych ciężarówek Volta Zero. Centrum znajdujące się w Paryżu rozpocznie pracę w połowie 2022 r.

elemoto - Volta Trucks, Pierwsze centrum serwisowe dla elektrycznych pojazdów w Paryżu

To kolejny kamień milowy w krótkiej historii szwedzkiej firmy. Jej pojazdy będą obsługiwane i serwisowane w Paryżu. Kolejna potwierdzona lokalizacja takiego hubu to Londyn. Volta Trucks Hub Paris będzie mieć osiem stanowisk warsztatowych do rutynowego serwisowania pojazdów, w tym nowy i innowacyjny sprzęt potrzebny do utrzymania w pełni elektrycznych pojazdów użytkowych w dobrym stanie, aby zminimalizować przestoje. Centrum będzie również mieściło biura administracyjne, centrum szkoleniowe Volta Trucks Academy i Call Center, które zapewnią interfejs między klientami a zespołem ekspertów technicznych i handlowych firmy, 24/7/365.

Pierwszy „Volta Trucks Hub, Paris” znajduje się w Bonneuil-sur-Marne, na południowy wschód od Paryża i będzie obsługiwał ważne centra logistyczne Rungis, Orly, Créteil i Bonneuil, gdzie pierwsi klienci Volta Trucks mają magazyny. Obiekt ma łatwy dostęp do A86 Périphérique, a także znajduje się w pobliżu przedłużenia drogi N406 w kierunku portu Haropa, który zapewnia terminale rzeczne i kolejowe dla kilku potencjalnych klientów. Obiekt oferuje 2100 m2 na działce o powierzchni 5000 m2 i będzie obsługiwał ponad 600 samochodów ciężarowych rocznie.

Hub jest częścią szerszej strategii, która obejmie ofertę usług samochodowych we wszystkich początkowych lokalizacjach startowych w Paryżu, Londynie, Madrycie, Mediolanie, regionie Ren-Ruhr w Niemczech oraz regionie Randstad Holandia. Będzie on obejmował południe miasta, a wkrótce zostanie potwierdzony dodatkowy hub obejmujący główne centra logistyczne i dystrybucyjne na północy Paryża. Strategia lokalizacji Volta Trucks obejmuje duże obszary metropolitalne sąsiadujące z centrami logistycznymi, ale ma również na celu przewidzenie nieuchronnego przejścia w kierunku transportu multimodalnego, w tym transportu rzecznego i kolejowego, a nie tylko skupionego na kontynentalnej sieci transportu dalekobieżnego.

Sieć „Volta Trucks Hubs” będzie kluczowym elementem innowacyjnej oferty firmy Truck as a Service, która ma na celu zrewolucjonizowanie finansowanie i serwisowanie flot pojazdów użytkowych. Truck as a Service przyspieszy przyjęcie elektrycznych pojazdów użytkowych, zapewniając bezproblemowy i bezproblemowy sposób na elektryfikację flot, jednocześnie zmniejszając ryzyko migracji dla operatorów flot. Truck as a Service wspiera każdy etap migracji do elektryfikacji, oferując jedną, przystępną miesięczną opłatę, która finansuje korzystanie z w pełni elektrycznego pojazdu Volta Zero oraz wszystkie jego wymagania dotyczące serwisu, konserwacji, ubezpieczenia i szkolenia. W razie potrzeby zapewni nawet wymianę Volta Zero, maksymalizując czas pracy i wydajność operacyjną pojazdu.

Potwierdzając pierwszy Volta Trucks Hub w Paryżu, Casper Norden, Chief Fleet Solutions Officer w Volta Trucks, powiedział: – Potwierdzenie naszego pierwszego Truck as a Service Hub to kamień milowy na naszej drodze do produkcji pojazdów. Czas pracy ma kluczowe znaczenie dla naszych klientów, a zbliżające się otwarcie tego obiektu daje im pewność, że ich pojazdy będą utrzymywane zgodnie z najwyższymi standardami. Daje nam również bazę dla naszych szkoleń w Volta Trucks Academy dla kierowców, zespołów sprzedażowych i techników, którzy będą pracować przy pojazdach. Daje nam centrum i dom na każdym rynku, a Paryż jest pierwszy. Nie mogę się doczekać, kiedy wkrótce uruchomię podobne obiekty w Londynie, a także we wszystkich naszych innych europejskich miastach startowych w 2023 roku.

(s)
Fot. Volta Trucks

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *