Volta Trucks: DB Schenker zamówił prawie 1500 ciężarówek Volta Zero!

Zaledwie kilka dni po zakończeniu konferencji COP 26 w Glasgow DB Schenker i Volta Trucks potwierdzili partnerstwo i zamówienie przedpremierowe na prawie 1500 w pełni elektrycznych pojazdów Volta Zero.

Volta Trucks, DB Schenker zamówił prawie 1500 ciężarówek Volta Zero, elemoto.pl

Cyrille Bonjean, wiceprezes wykonawczy ds. transportu lądowego w DB Schenker w Europie, powiedział: – Mamy wiele wyzwań do pokonania na drodze do neutralności węglowej. Partnerstwo na dużą skalę z Volta Trucks pozwala nam znacznie zwiększyć tempo elektryfikacji naszej floty i zainwestować w bardziej ekologiczne rozwiązania transportowe, ponownie przybliża nas do naszego celu, jakim jest logistyka neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla.

Essa Al-Saleh, dyrektor generalny Volta Trucks, potwierdził umowę z DB Schenker: – Cieszę się, że mogę powitać DB Schenker jako klienta Volta Trucks. Współpraca z DB Schenker przy największym w Europie zamówieniu na w pełni elektryczne ciężarówki pokazuje zaufanie, jakie główni dystrybutorzy mają do naszej zdolności do dostarczenia światowej klasy bezemisyjnego pojazdu na czas i w najwyższej możliwej jakości.

W ramach partnerstwa firma DB Schenker wykorzysta pierwszy prototyp Volta Zero Trucks w rzeczywistych warunkach dystrybucji wiosną i latem 2022 roku. Wyniki tych testów zostaną uwzględnione w produkcji seryjnej 1470 pojazdów zbudowanych w ramach nowego kontraktu Volta Trucks w zakładzie w Steyr w Austrii.

W pełni elektryczna, 16-tonowa Volta Zero jest używana w europejskich terminalach DB Schenker do transportu towarów z węzłów dystrybucyjnych do centrów miast i obszarów miejskich. To właśnie tutaj innowacyjna konstrukcja pojazdu, zorientowana na bezpieczeństwo kabina chroniąca niechronionych użytkowników dróg oraz układ napędowy o zerowej emisji oferują największe korzyści. DB Schenker i Volta Trucks wspólnie zbadają potencjalne zastosowania tej technologii do  rozszerzenia oferty. Wdrażanie rozpocznie się w 10 lokalizacjach w 5 krajach.

Partnerzy opracują również wspólnie specyfikacje dla wcześniej ogłoszonego, 12-tonowego wariantu Volta Zero, przeprowadzając testy w celu przyspieszenia wdrażania pojazdów i kierowców.

DB Schenker jest jednym z wiodących dostawców usług logistycznych na świecie, zatrudniającym 74.200 pracowników w ponad 2100 lokalizacjach w 130 krajach. Firma obsługuje transport lądowy, lotniczy i morski, a także oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie logistyki i zarządzania globalnym łańcuchem dostaw.

(s)
Fot. Volta Trucks

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *