RENAULT TRUCKS: Miejska elektryczna ciężarówka D Wide Z.E. LEC z niskim wejściem

Renault Trucks zaprezentowała elektryczny pojazd ciężarowy D Wide Z.E. LEC (Low Entry Cab). Wyposażony jest w nową, niską kabinę, zaprojektowaną specjalnie w celu ułatwienia operacji zbierania odpadów.

RENAULT TRUCKS, Miejska elektryczna ciężarówka D Wide Z.E. LEC z niskim wejściem, elemoto.pl

Renault Trucks D Wide Z.E. LEC jest tak wyposażony, aby umożliwić operatorom łatwy i bezpieczny dostęp do pojazdu. Wejście do kabiny jest o 200 mm niższe niż w standardowej ciężarówce dystrybucyjnej, ma jeden antypoślizgowy stopień i drzwi otwierane pod kątem 90 stopni. To znacznie zmniejsza zmęczenie załogi związane z wsiadaniem i wysiadaniem z kabiny ponad 100 razy w jednym przejeździe.

Niskie położenie kabiny zapewnia doskonałą widoczność dla kierowcy, a tym samym optymalną ochronę niechronionych uczestników ruchu drogowego. W celu zwiększenia widoczności Renault Trucks zaleca stosowanie dodatkowych szyb bocznych umieszczonych w tylnej części kabiny, które są dostępne jako opcja.

RENAULT TRUCKS, Miejska elektryczna ciężarówka D Wide Z.E. LEC z niskim wejściem, elemoto.pl

Przestronna kabina tego w pełni elektrycznego samochodu ciężarowego może pomieścić kierowcę i do trzech dodatkowych członków załogi. Opcjonalna płaska podłoga zapewnia swobodę poruszania się wewnątrz pojazdu i umożliwia wsiadanie i wysiadanie zarówno z lewej, jak i z prawej strony.

Opracowany w ścisłej współpracy z firmą Estepe, Renault Trucks D Wide Z.E. LEC dostarczany jest w wersji 6×2 z kierowaną osią tylną i dostępny jest w całej Europie. Ponieważ jest pojazdem w pełni elektrycznym, nie emituje spalin i dopuszczony jest do ruchu na obszarach miejskich w strefach zeroemisyjnego transportu.

(s)
Fot. Renault Trucks

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *