RENAULT TRUCKS: Ciężarówka D Wide Z.E. wyposażona w panele słoneczne

Firma Rhyner Logistik, głęboko zaangażowana w zrównoważony transport, nabyła Renault Trucks D Wide Z.E., który będzie zaopatrywał sieć supermarketów Denner. Szwajcarski przewoźnik zamontował panele słoneczne na zabudowie swojego pojazdu elektrycznego, aby zapewnić źródło zasilania agregatowi chłodniczemu.

RENAULT TRUCKS: Ciężarówka D Wide Z.E. wyposażona w panele słoneczne, elemoto.pl

W pełni elektryczny, 26-tonowy Renault Trucks D Wide Z.E. właśnie dołączył do floty 100 pojazdów ciężarowych należącej do szwajcarskiego przewoźnika Rhyner Logistik. Obecnie zaopatruje supermarkety Denner w Zurychu i na jego przedmieściach. Czyni to z poszanowaniem środowiska i jakości życia lokalnych mieszkańców.

Firma Rhyner Logistik zdecydowała się na montaż paneli słonecznych na zabudowie, aby zapewnić ekologiczną energię dla agregatu chłodniczego. Ten system jest szczególnie odpowiedni do transportu w kontrolowanej temperaturze, ponieważ to właśnie wtedy, gdy temperatura na zewnątrz jest wysoka – a zatem słońce mocno operuje – chłodzenie jest najbardziej potrzebne.

Firma Rhyner Logistik jest przekonana, że mobilność elektryczna jest najskuteczniejszym sposobem osiągnięcia neutralności węglowej, dlatego kupiła również stację szybkiego ładowania. Aby zoptymalizować procesy logistyczne, ciężarówka jest ładowana w bazie podczas operacji załadunku. Pojazd na co dzień porusza się w środowisku miejskim, które wymaga częstego hamowania. Odzysk energii prowadzi również do oszczędności – od 20 do 30% – co przekłada się na zyskanie dodatkowych kilometrów zasięgu.

(s)
Fot. Renault Trucks

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *