QUANTRON: Elektryczny pojazd do zbiórki odpadów

Przedsiębiorstwo utylizacji odpadów z miasta Ulm (Niemcy) przetestowało w pełni elektryczną śmieciarkę firmy Quantron zabudowaną na również elektrycznym Mercedesie Econic.

QUANTRON: Elektryczny pojazd do zbiórki odpadów, elemoto.pl

Przez całe dwa tygodnie firma zajmująca się w utylizacji odpadów z miasta Ulm (EBU) pracowała nieprzerwanie z Q-Econic, w pełni elektrycznym pojazdem do zbiórki odpadów od firmy Quantron AG, specjalizującej się w elektromobilności.

Test miał na celu sprawdzenie przydatności alternatywnych napędów do użytku komunalnego. W mieście liczącym około 130.000 mieszkańców, osoby zajmujące się zbieraniem odpadów wykorzystywały swój przyjazny dla środowiska pojazd firmy Quantron do opróżniania około 900 pojemników dziennie, średnio na dystansie 80 kilometrów.

Podczas fazy testowej Q-Econic imponował nie tylko bezemisyjną i cichą pracą, ale także wystarczającą pojemnością akumulatora. W rezultacie regularny dzień pracy osób zajmujących się zbieraniem odpadów mógłby być wypełniony przyjemniej i skuteczniej. Ponadto pojazd bez problemu pokonywał pochyłości uliczne w Ulm.

EBU wyraziło zadowolenie z testowego wdrożenia Q-Econic firmy Quantron: – Największą zaletą pojazdu jest jego przyjazność dla środowiska. Dzięki całkowicie elektrycznemu napędowi i nadwoziu pojazd pracuje bezemisyjnie i cicho. To ogromna korzyść nie tylko dla lokalnych mieszkańców, ale także dla pracowników odbierających odpady, którzy są najbardziej narażeni na hałas silnika i spaliny w pojazdach z tradycyjnym napędem spalinowym.

(s)
Fot. Quantron

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *