DAIMLER TRUCKS: FUSO wprowadza aplikację „eTruck Ready”

Rośnie liczba przedsiębiorstw logistycznych i transportowych, które rozważają zakup elektrycznej ciężarówki. Dlatego FUSO, z myślą o potencjalnych nabywcach FUSO eCantera wprowadza aplikację „eTruck Ready” oferowaną przez Daimler Trucks.

DAIMLER TRUCKS, FUSO wprowadza aplikację „eTruck Ready”, elemoto.pl

Na rynkach kluczowych dla eCantera, czyli w Niemczech, Francji, Holandii, Wielkiej Brytanii, Portugalii, Danii, Norwegii, Finlandii, Hiszpanii, Szwajcarii, we Włoszech i w Austrii, dostępna jest już aplikacja „eTruck Ready”, oferowana przez Daimler Trucks. Jest to bezpłatna aplikacja na smartfona, za pomocą której klienci mogą sprawdzić, jakie profile zastosowań i trasy są odpowiednie dla FUSO eCantera.

Aplikacja rejestruje rzeczywiste trasy przejazdu konwencjonalnych pojazdów, w tym prędkość, przyspieszenie i profil wysokości wzdłuż trasy. Ważne parametry, takie jak stan załadowania pojazdu i temperatura zewnętrzna, może następnie uzupełnić menedżer floty na indywidualnym portalu internetowym. Na podstawie wszystkich zebranych danych program oblicza każdorazowo zasięg i przewidywane zużycie energii elektrycznej FUSO eCantera. W ten sposób powstaje realistyczny i przekonujący dla klienta profil zastosowań elektrycznej ciężarówki.

DAIMLER TRUCKS, FUSO wprowadza aplikację „eTruck Ready”, elemoto.pl

Aplikacja „eTruck Ready” stanowi element kompleksowego systemu econsultingowego Daimler Trucks. Za jej pomocą od 2020 r. Daimler Trucks pomaga potencjalnym nabywcom pojazdu Mercedes-Benz eActros w ocenie ich potencjału elektryfikacji. Teraz aplikacja jest kompatybilna również z eCanterem, co umożliwia FUSO dalsze wzmacnianie swojej wiodącej roli w dziedzinie transportu neutralnego pod względem emisji CO2. Aplikację „eTruck Ready” można pobrać zarówno na system iOS, jak i Android w odpowiednim sklepie z aplikacjami.

Od czasu wprowadzenia modelu eCanter w 2017 roku marka FUSO jest uznawana za pioniera i prekursora w dziedzinie elektrycznych samochodów ciężarowych – i konsekwentnie pracuje nad wdrażaniem zrównoważonych, neutralnych pod względem emisji CO2 rozwiązań transportowych. Zgodnie ze strategią zrównoważonego rozwoju Daimler Trucks, FUSO wyznacza przyszłościowy kierunek rozwoju branży pojazdów użytkowych i dąży do tego, aby najpóźniej do roku 2039 wszystkie nowe pojazdy sprzedawane na rynkach triady (w Europie, Ameryce Północnej i Japonii) były podczas jazdy („tank-to-wheel”) neutralne pod względem emisji CO2.

eCanter odgrywa istotną rolę w dążeniach do osiągnięcia neutralności klimatycznej transportu, co jest celem wielu rządów w krajach europejskich. Klienci na całym świecie eksploatują już łącznie ponad 200 FUSO eCanterów.

(s)
Fot. Daimler

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *