NISSAN: Zdecydowany kurs ku zelektryfikowanej przyszłości

Nissan obrał kurs w kierunku zrównoważonej przyszłości. Marka wzmacnia swoją pozycję na rynku europejskim dzięki zaprezentowanej nowej, zelektryfikowanej gamie złożonej z sześciu modeli, które pojawią się już tego lata.

elemoto - NISSAN, Zdecydowany kurs ku zelektryfikowanej przyszłości

Wyjątkowe doświadczenia w zakresie budowy samochodów elektrycznych i pozycja lidera w tym segmencie pozwalają Nissanowi przyspieszyć tempo zmian na drodze do zelektryfikowanej mobilności dzięki wyjątkowej i obecnie najbardziej kompleksowej ofercie.

Po podjęciu decyzji o rezygnacji z inwestycji w dostosowywanie napędzanych konwencjonalnie samochodów osobowych do wymogów normy Euro 7, od 2023 roku Nissan nie będzie wprowadzał w Europie nowych samochodów tego typu z silnikami spalinowymi. Ten odważny krok pozwoli firmie wejść w nową erę mobilności – marka spodziewa się, że 75% sprzedaży w tym regionie do 2026 roku będą stanowiły pojazdy zelektryfikowane, a ambicją jest osiągnięcie 100% do końca dekady.

elemoto - NISSAN, Zdecydowany kurs ku zelektryfikowanej przyszłości

Zapowiedziane działania odgrywają kluczową rolę w realizacji programu Ambition 2030, który jest długoterminową wizją Nissana zakładającą przede wszystkim zwiększanie możliwości w zakresie mobilności.

– Nissan wybiega w przyszłość, w której Europa odegra kluczową rolę. Obraliśmy jasny kierunek – zgodny z programem Ambition 2030 – a nowa zelektryfikowana gama umożliwi nam przetarcie szlaku ku bardziej zrównoważonej przyszłości – powiedział Guillaume Cartier, prezes Nissana na region Afryki, Bliskiego Wschodu, Indii, Europy i Oceanii.

Nissan nie koncentruje się wyłącznie na samych pojazdach, ale opracowuje również kompleksowy ekosystem energetyczny dla samochodów elektrycznych, w ramach którego analizowane są inicjatywy mające na celu optymalizację i rozszerzenie możliwości zarządzania energią z akumulatorów. Flagowy ekosystem produkcyjny Nissana w Sunderland w Wielkiej Brytanii – EV36Zero – obejmuje produkcję samochodów i akumulatorów wykorzystującą odnawialne źródła energii i wyznaczającą standardy dla przyszłych zakładów produkcyjnych.

Łącząc EV36Zero z nową gamą pojazdów zelektryfikowanych przeznaczonych na rynek europejski, Nissan rozpoczął nowy rozdział działalności na Starym Kontynencie i jasno określił kierunek swoich działań zorientowanych na elektryfikację i neutralność węglową.

Zróżnicowana gama

Zelektryfikowana oferta Nissana wyznacza nowe standardy na rynku, co oznacza większy wybór, więcej emocji i większą dostępność niż kiedykolwiek wcześniej. Wprowadzenie hybrydowego układu napędowego w modelu Juke, napędu e-POWER w modelach Qashqai i X-Trail oraz nadchodząca tego lata premiera w 100% elektrycznego modelu Ariya sprawiają, że 2022 będzie rokiem, w którym Nissan zaoferuje różne poziomy elektryfikacji idealnie wpisujące się w potrzeby różnych grup klientów.

elemoto - NISSAN, Zdecydowany kurs ku zelektryfikowanej przyszłości

JUKE z napędem hybrydowym

Najnowsza odmiana miejskiego crossovera Nissana – Juke Hybrid – zachowuje wyrazistą osobowość bazowego modelu, a jednocześnie może stanowić doskonałe wprowadzenie do świata elektryfikacji dla klientów ciekawych wrażeń z jazdy samochodem elektrycznym.

Model oferuje hybrydowy zespół napędowy o wielu trybach pracy oraz inteligentnej skrzyni biegów. Samochód może poruszać się w trybie wyłącznie elektrycznym lub dzięki połączonej mocy silnika spalinowego i napędu elektrycznego. Innowacyjny system Nissana e-Pedal Step pozwala kierowcy przyspieszać i zmniejszać prędkość samochodu do prędkości pełzania (ok. 5 km/h) za pomocą jedynie pedału przyspieszenia, co w znaczącym stopniu poprawia komfort jazdy.

elemoto - NISSAN, Zdecydowany kurs ku zelektryfikowanej przyszłości

Qashqai e-POWER

Nowy Qashqai wynosi doświadczenie jazdy tego typu samochodem na zupełnie nowy poziom dzięki unikatowemu układowi napędowemu e-POWER.

System ten, opracowany w całości przez Nissana, dostarcza wrażeń z jazdy charakterystycznych dla samochodu elektrycznego, ale bez konieczności doładowywania akumulatora. Koła napędzane są wyłącznie przez elektryczny silnik zapewniający natychmiastowe i płynne przyspieszenie, a silnik spalinowy doładowuje akumulator podczas jazdy.

X-Trail e-POWER

Nowy X-Trail to odważne podejście do koncepcji rodzinnego crossovera. Będzie wyposażony w innowacyjny układ napędowy e-POWER oraz napęd na wszystkie koła e‑4ORCE, które sprawią, że rodzinne wyprawy będą jeszcze bardziej elektryzujące.

Bezkompromisowe elektryczne osiągi i wyrafinowanie są na wyciągnięcie ręki kierowcy dzięki e-POWER. Niezwykle cichą pracę i komfort pojazdu dodatkowo wzmacnia precyzja działania dwusilnikowego napędu na wszystkie koła e-4ORCE, zapewniającego dynamiczne i pewne prowadzenie samochodu.

SAMOCHODY W 100% ELEKTRYCZNE

elemoto - NISSAN, Zdecydowany kurs ku zelektryfikowanej przyszłości

Nissan LEAF

Pierwszy na świecie samochód elektryczny produkowany na rynek masowy – LEAF – zapoczątkował rewolucję i stał się wzorem do naśladowania dla kolejnych pojazdów bezemisyjnych. Na całym świecie sprzedało się ponad 577 000 egzemplarzy tego modelu, a od premiery w 2010 roku Nissany LEAF przejechały łącznie ponad 9 miliardów zeroemisyjnych kilometrów.

Dzięki modelowi LEAF Nissan zdobył bogate doświadczenie w zakresie elektryfikacji, a odnosząca sukcesy koncepcja tego pojazdu była udoskonalana przez ponad dekadę, aby samochody elektryczne mogły być dostępne dla każdego. LEAF na rok modelowy 2022 będzie cechować się jeszcze bardziej atrakcyjną stylistyką oraz lepszymi możliwościami korzystania z połączonych technologii.

elemoto - NISSAN, Zdecydowany kurs ku zelektryfikowanej przyszłości

Nissan Ariya

Ariya otwiera nowy rozdział w historii elektryfikacji Nissana – jest pierwszym w pełni elektrycznym crossoverem-coupé i flagowym pojazdem elektrycznym marki. To pierwszy samochód wykorzystujący zaprojektowaną przez Nissana dla Aliansu nowatorską płytę podłogową CMF-EV, dostarczającą niedoścignionych wrażeń z jazdy. Ariya jest ucieleśnieniem japońskiego DNA Nissana, oferuje dynamiczne osiągi oraz może pochwalić się jednym z najbardziej przestronnych wnętrz w segmencie.

Ariya jest wyposażona w napęd na obie osie e-4ORCE, zapewniający idealną równowagę między mocą a kontrolą nad samochodem. Płynny rozkład mocy dzięki wykorzystaniu dwóch silników zapewnia natychmiastową odpowiedź i dynamiczne przyspieszenie w różnych sytuacjach na drodze.

elemoto - NISSAN, Zdecydowany kurs ku zelektryfikowanej przyszłości

Nissan Townstar

Nowa generacja w pełni elektrycznego kompaktowego samochodu dostawczego Nissana ma być niezawodnym, wydajnym i zrównoważonym partnerem dla biznesu, zoptymalizowanym pod kątem ciągle zmieniających się potrzeb klientów.

Model ten, wykorzystujący płytę podłogową Aliansu, stanowi inteligentną kombinację wydajności i praktyczności. Nowy Townstar, który już wkrótce będzie oferowany z całkowicie elektrycznym układem napędowym zapewniającym zasięg 300 km w cyklu mieszanym WLTP, dzięki pakietowi ponad 20 rozwiązań technicznych jest idealnym rozwiązaniem dla branży dostaw ostatniego kilometra oraz pomoże przygotować przedsiębiorców na nadchodzące zmiany i przyspieszy proces przejścia na napędy w pełni elektryczne.

(Cyph)

Fot. Nissan

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *