MERCEDES-BENZ: Uruchomienie produkcji modelu EQS w Factory 56

W zakładach Mercedesa Factory 56 w Sindelfingen, rozpoczęło się wytwarzanie elektrycznej limuzyny EQS. Produkcja modelu, pierwszego montowanego tam auta w 100% na prąd, jest integrowana z bieżącymi pracami fabryki. Linie montażowe w Factory 56 opuszczają już Mercedes-Benz Klasy S Limuzyna w wersji ze standardowym i długim rozstawem osi oraz Mercedes-Maybach Klasy S.

MERCEDES-BENZ: Uruchomienie produkcji modelu EQS w Factory 56, elemoto.pl

Budowa EQS-a w Factory 56 stanowi przykład zrównoważonej i neutralnej pod względem emisji CO2 produkcji samochodów Mercedes-Benz. Fabryka wyróżnia się licznymi rozwiązaniami na rzecz ochrony środowiska i zasobów. Przykładem są między innymi systemy fotowoltaiczne na dachu budynku, pokrywające około 30% rocznego zapotrzebowania na prąd. Maksymalna elastyczność pozwala na montaż różnych modeli i typów napędów na wspólnej linii. Dzięki temu procesy i wyposażenie hali produkcyjnej Factory 56 można precyzyjnie dostosować do wymogów elektrycznego modelu EQS. Staje się to jasne na etapie w którym nadwozie pojazdu jest łączone z zespołem napędowym. W Factory 56 znajduje się kilka modułowych stacji, na których różne warianty układu napędowego mogą być łączone z odpowiednimi nadwoziami – a wszystko na jednej linii.

Znacząco wzrosła także efektywność produkcji – co po części wynika z wysokiego poziomu cyfryzacji. Produkcja i rozwój EQS-a bazują na nowej koncepcji, z większym udziałem technik cyfrowych oraz sztucznej inteligencji. Do koordynacji prac w fabryce służy cyfrowy ekosystem MO360, którego zadaniem jest zapewnienie najlepszego możliwego wsparcia pracownikom Factory 56 – a jest ich ponad 1500. Ważną rolę odgrywają też odpowiednie kwalifikacje, zwłaszcza w zakresie technik wysokonapięciowych. Z tego względu osoby pracujące przy produkcji samochodów przeszły szeroko zakrojone szkolenia.

EQS – nasza nowa, całkowicie elektryczna limuzyna, zgodnie z WLTP dysponująca 770-kilometrowym zasięgiem – wyznacza nowe standardy. Jednocześnie ucieleśnia zrównoważony rozwój w całym łańcuchu wartości: od etapu projektowania poprzez zakupy, produkcję i proces ładowania aż po recykling. Jest zatem kamieniem milowym na drodze do realizacji naszej strategii Ambition 2039, w ramach której Mercedes-Benz intensywnie pracuje nad flotą nowych aut neutralnych pod względem emisji CO2 mówi Markus Schäfer, członek zarządów Daimler AG i Mercedes-Benz AG odpowiedzialny za badania w Grupie Daimler oraz dyrektor operacyjny Mercedes-Benz Cars: – 

Przyszłość naszej globalnej sieci produkcyjnej Mercedes-Benz zaczyna się właśnie od produkcji EQS-a w Factory 56. To przyszłość neutralna pod względem emisji CO2, zrównoważona, w pełni cyfrowa, skomunikowana i wysoce elastyczna. Rozpoczęcie budowy EQS-a stanowi punkt kulminacyjny naszej bezprecedensowej inicjatywy w segmencie aut elektrycznych w obszarze ich produkcji. W 2022 r. w siedmiu lokalizacjach na trzech kontynentach będzie wytwarzanych łącznie osiem elektrycznych samochodów Mercedes-EQ – powiedział Jörg Burzer, członek zarządu Mercedes-Benz AG odpowiedzialny za produkcję i zarządzanie łańcuchem dostaw

(CYPH)
fot. Mercedes-Benz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *