MERCEDES-BENZ: Nowy salon w Bielsku-Białej

W Bielsku-Białej uroczyście otwarto nowy salon sprzedaży Mercedes-Benz grupy Sobiesław Zasada Automotive. Wielowymiarową przestrzeń wyróżnia przytulna atmosfera, a samochody są tu prezentowane na powierzchni 650 m kw. Wśród nich można zobaczyć Mercedesa-AMG GT Black Series z rozwiązaniami wprost z wyścigowych serii GT.

elemoto - MERCEDES-BENZ, Nowy salon w Bielsku-Białej

Uroczyste otwarcie salonu Sobiesław Zasada Automotive przy ul. Karpackiej 90 w Bielsku-Białej odbyło się z udziałem Prezesa grupy Sobiesława Zasady oraz Prezesa Mercedes-Benz Central Europe Wolfganga Bremma von Kleinsorgen. Nowy obiekt jest jednym z kilku w Polsce, które zaprojektowano i wykonano według najnowszego standardu dla dealerów Mercedes-Benz – MAR2020. Tym samym spełnia on najnowocześniejsze wymogi producenta dotyczące zarówno wzornictwa, jak i procesu obsługi klienta.

W przestronnym salonie, na powierzchni około 650 m kw., można zaprezentować do 10 najnowszych modeli Mercedes-Benz, a dla jednego z nich zarezerwowano wyodrębnione stanowisko z wielkoformatowym ekranem. Z okazji premiery obiektu przez kilka najbliższych tygodni goście i klienci mogą podziwiać tam” Mercedesa-AMG GT Black Series wyposażonego w potężny 730-konny silnik AMG V8 biturbo. Efekt: sprint do „setki” w zaledwie 3,2 s!

elemoto - MERCEDES-BENZ, Nowy salon w Bielsku-Białej

W nowym salonie panuje przytulna, swobodna atmosfera, oparta na koncepcji wielowymiarowości – zamiast typowych stanowisk przestrzeń podzielono na strefy tematyczne. Aranżacja odpowiada założeniom najnowszej strategii sprzedażowej Mercedes-Benz, która jeszcze bardziej skupia się na indywidualnych potrzebach klientów, z naciskiem na doświadczenie luksusu przy zakupie i obsłudze aut oraz na pielęgnowanie długotrwałych, satysfakcjonujących relacji z marką. Spotkania doradców z klientami odbywają się w kameralnych pokojach konsultacyjnych, a do prezentacji samochodów w formie realistycznych wizualizacji służą cyfrowe nośniki – łącznie w salonie wykorzystano ich ponad 20. Wydania samochodów są przeprowadzane w specjalnej strefie o powierzchni 65 m kw., odpowiednio przygotowanej na ten wyjątkowy moment, jakim jest odbiór nowego Mercedesa.

Obok szeroko pojętej cyfryzacji wizytówką nowej placówki Mercedes-Benz Sobiesław Zasada Automotive w Bielsku-Białej są tzw. zielone technologie. Obiekt korzysta z rozwiązań oszczędzających zasoby naturalne, m.in. z instalacji fotowoltaicznej, inteligentnej klimatyzacji oraz energooszczędnego oświetlenia z inteligentnym systemem sterowania.

elemoto - MERCEDES-BENZ, Nowy salon w Bielsku-Białej

– Nasz salon spełnia najnowsze wytyczne Mercedes-Benz dla placówek dealerskich i już na pierwszy rzut oka wyróżnia się eleganckim wzornictwem i przestronną aranżacją, ale kluczowe zmiany koncentrują się na wygodzie naszych klientów. Korzystając z cyfrowych nośników, możemy prezentować ich przyszłe samochody jeszcze bardziej szczegółowo, a spotkania z doradcami odbywają się w spokojnej, komfortowej atmosferze, w specjalnie wydzielonych pomieszczeniach. Równocześnie nasz budynek jest gotowy na przyszłość – korzysta z oszczędzających zasoby technologii, oferujemy też klientom ładowarkę dla elektrycznych modeli Mercedes-EQ – powiedział Adrian Zawadka, Szef Sprzedaży Samochodów Osobowych, oddział Bielsko-Biała.

W ramach projektu powstała także nowoczesna blacharnia, oferująca najnowszy wysokiej jakości sprzęt do przeprowadzania napraw powypadkowych. Już kilka miesięcy temu do dyspozycji klientów oddano nowy serwis mechaniczny, wyposażony w 10 stanowisk naprawczych, gdzie usługi świadczy wykwalifikowany i doświadczony personel. Część warsztatowa korzysta z najnowocześniejszych maszyn i urządzeń, umożliwiających m.in. przeprowadzenie testu drogowego pod kątem sprawdzenia niejednorodnej sztywności opon, co nierzadko jest przyczyną drgań oraz ściągania podczas jazdy.

Nowy salon Mercedes-Benz przy u. Karpackiej 90 w Bielsku-Białej jest otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-18:00 oraz w soboty w godzinach 9:00-15:00. Sobiesław Zasada Automotive to największa grupa dealerska Mercedes-Benz w Polsce, dysponująca oddziałem nie tylko w Bielsku-Białej, ale również w Krakowie (dwie placówki), Łodzi, Rzeszowie, Modlniczce, Nowinach, Brzozie i Nowym Sączu.

(CYPH)
Fot. Mercedes-Benz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *