Kierowcy wybrali najlepsze elektryki

Niemiecka wypożyczalnia Nextmove wspólnie z ośrodkiem badawczym Uscale zbadały poziom zadowolenia kierowców aut elektrycznych. Jakie w takim razie są najlepsze elektryki na rynku, a których lepiej unikać?

Kierowcy wybrali najlepsze elektryki, elemoto.pl

Nextmove to największa wypożyczalnią samochodów elektrycznych w Niemczech i jedną z największych na świecie. W ofercie ma aż 26 modeli wyłącznie na prąd, łącznie f dysponuje 400 samochodami, które wypożycza klientom w 12 niemieckich miastach.

2 800 ankietowanych użytkowników 22 różnych modeli napędzanych na prąd podzieliło się swoimi wrażeniami i doświadczeniami. Gruntownej ocenie poddane zostały m.in.: zasięg, moc ładowania, funkcjonalność obsługi, systemy łączności, jakość wykonania, wyposażenie oraz bezpieczeństwo. Na podstawie ankiet wypełnionych przez kierowców powstał ranking najbardziej i najmniej satysfakcjonujących samochodów elektrycznych.

Tesla 382
Skoda Citigo-e63
Tesla S56
Kia e-Niro56
Kia e-Soul52
Mini Cooper SE52
VW ID.451
VW e-up!51
Audi e-tron49
Hyundai IONIQ48
Hyundai KONA47
Polestar 243
BMW i336
Mercedes EQC35
VW ID.333
VW e-Golf26
Renault ZOE20
Jaguar I-PACE5
Peugeot e-208-5
Mazda MX-30-14
Opel Corsa-e-25
Nissan Leaf-33

W zestawieniu tym Kia e-Niro została sklasyfikowana na doskonałym 3. miejscu na równi z Teslą S! Tuż za podium uplasowała się Kia e-Soul.

Pierwsze egzemplarze Kia EV6 trafią do parku wypożyczalni Nextmotive już za kilka tygodni a to oznacza, że pierwsze elektryczne Gran Turismo uwzględnione zostanie w kolejnej edycji badania satysfakcji kierowców.

(opr. CYPH)
Fot. KIA

 

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *