BMW: Pierwsze w pełni elektryczne Gran Coupé

Gran Coupé o zasięgu do 590 km gwarantuje mnóstwo radości z jazdy – i to całkowicie bez emisji spalin. Czterodrzwiowy pojazd obiecuje niezwykłe osiągi wynoszące do 390 kW (530 KM), a jego duży zasięg czyni go idealnym pojazdem nawet na długich trasach.

BMW: Pierwsze w pełni elektryczne Gran Coupé, elemoto.pl

Nowe BMW i4 po raz pierwszy pokazano podczas ostatniej konferencji rocznej BMW Group . — Dzięki sportowej stylistyce, najlepszej w swojej klasie dynamice jazdy i bezemisyjnemu układowi napędowemu BMW i4 materializuje to, co najlepsze w BMW. Dzięki niemu mobilność elektryczna dotarła do samego serca marki BMW — powiedział Pieter Nota, członek zarządu BMW AG odpowiedzialny za klientów, markę i sprzedaż.

MW i4 to w pełni elektryczne, 4-drzwiowe Gran Coupé, którego premiera planowana jest na 2021 rok wraz z modelem BMW M Performance. Idealna równowaga między typową dla BMW sportową charakterystyką, komfortem na długich dystansach, dobrymi osiągami i lokalną bezemisyjnością jest w tym segmencie wyjątkowa.

Napęd BMW i4 o mocy do 390 kW (530 KM) obiecuje fascynującą dynamikę. Gran Coupé rozpędza się od zera do 100 km/h w zaledwie cztery sekundy, demonstrując przy tym swe imponujące właściwości jezdne. Specyficzna dla tego modelu technologia amortyzatorów została zaprojektowana, aby zamienić gwałtowne przyspieszenie w porywające, ale kontrolowane wrażenia z jazdy bez poślizgu ani korekt toru jazdy.

 

W pełni elektryczne Gran Coupé jest wszechstronne i funkcjonalne w codziennej eksploatacji dzięki zasięgowi do 590 kilometrów*. Niemal bezgłośny napęd i zoptymalizowana technologia układu jezdnego nawet przy wyższych prędkościach i w trudniejszych warunkach trakcyjnych sprawiają wrażenie, że samochód sunie w powietrzu.

* Wartości wstępne: pomiar zgodnie z cyklem testowym WLTP.

(Cyph)
Fot. Audi

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *