Audi: e-tron GT – elektromobilność w emocjonującym wydaniu

W lutym odbyła się premiera dwóch w pełni elektrycznych gran turismo: Audi e-tron GT quattro oraz Audi RS e-tron GT. Podczas prezentacji samochody, powstałe zgodnie z koncepcją zrównoważonego rozwoju, zachwyciły dynamicznymi właściwościami jezdnymi i emocjonującym designem. Oba modele można już skonfigurować i zamówić.

Audi: e-tron GT – elektromobilność w emocjonującym wydaniu, elemoto.pl

– Model e-tron GT to jedyne w swoim rodzaju gran turismo, którego zalety zinterpretowano na nowo – z myślą o przyszłości. Jego wygląd jest świadectwem motoryzacyjnego designu segmentu premium. To elektromobilność w najbardziej emocjonującym wydaniu, dająca niesamowite wrażenia podczas jazdy. Koncepcja zrównoważonego rozwoju, stojąca u podstaw tworzenia tego modelu, dodatkowo podkreśla jego zalety. Jednak nie tylko koncepcja napędu jest zrównoważona środowiskowo. Cała produkcja w naszym zakładzie w Böllinger Höfe ma teraz neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla bilans energetyczny – wyjaśnia Markus Duesmann, prezes zarządu AUDI AG.

– Audi e-tron GT to początek nowej ery dla Audi. Naszym celem jest kształtowanie przyszłości elektrycznej mobilności segmentu premium. Zamiłowanie do detali, maksymalna precyzja i design, który wyznacza drogę ku przyszłości, pokazują, jak wiele pasji wkładamy w Audi w projektowanie i tworzenie pojazdów – podkreśla natomiast Hildegard Wortmann, szefowa sprzedaży i marketingu AUDI AG.

Określenie „gran turismo” pierwotnie odnosiło się do samochodów sportowych, które brały udział w wyścigach długodystansowych. Dlatego cechą charakterystyczną modeli GT jest większy komfort i bardziej przestronne wnętrze. Innowacją widoczną we w pełni elektrycznym Audi e-tron GT są nie tylko spektakularne osiągi, ale także równie wysoka wydajność. Było to ogromne wyzwanie dla Marca Lichtego, który tworzył projekt nie tylko z myślą o emocjonującym designie, ale także o zwiększonej wydajności.

– Mniejszy opór powietrza przekłada się na większy zasięg – to podstawowe prawo fizyki mobilności elektrycznej przekształciliśmy w zasadę projektowania e-tron GT. Forma podąża za funkcją, estetyka wynika z wydajności. Nowy język stylistyczny skupia się na opływie powietrza, a tym samym na wyrafinowanej aerodynamice. Design e-tron GT jest bez wątpienia podstawą dla projektowania przyszłych modeli elektrycznych – mówi Lichte.

(Cyph)
Fot. Audi

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *