ELEKTROMOBILNOŚĆ: 100 tysięcy stacji ładowania prądem w Europie z Charge4Europe

Charge4Europe – joint venture DKV Mobility i innogy eMobility Solutions – uruchomiło właśnie swój 100-tysięczny punkt ładowania pojazdów elektrycznych.

ELEKTROMOBILNOŚĆ: 100 tysięcy stacji ładowania prądem w Europie z Charge4Europe, elemoto.pl

Organizacja Charge4Europe, która rozpoczęła swoją działalność w 2019 r., już świętuje przełomowy krok. Oferuje jedną z największych sieci stacji ładowania pojazdów elektrycznych i hybrydowych w Europie. To imponujące osiągnięcie zostało oficjalnie ogłoszone w siedzibie firmy innogy w Essen w Niemczech.

– W Charge4Europe pracujemy na najwyższych obrotach, aby stworzyć infrastrukturę stacji ładowania pojazdów obejmującą całą Europę – mówi Sven Mehringer, dyrektor zarządzający ds. paliwa i obsługi pojazdów w DKV. – W ten sposób, razem z naszymi klientami i partnerami, chcemy pozytywnie wpływać na zmiany na rynku energetycznym.

W samych Niemczech oferowany jest obecnie dostęp do około 30.000 punktów ładowania pojazdów elektrycznych. Stacje ładowania są już dostępne w Austrii, Belgii, Francji, Holandii, Luksemburgu i we Włoszech. W Polsce rozwój sieci dopiero się zaczyna. Uruchomiono niedawno pierwsze siedem punktów EVBox: cztery w Warszawie, dwa w Zgierzu i jeden w Gorzowie Wielkopolskim. Wkrótce planowane jest otwarcie sieci ok. 150 stacji ładowania prądem, na których będzie można rozliczać się m.in. kartą DKV.

Rozwój sieci ładowania pojazdów kontynuowany jest także na terenie innych krajów. – Na arenie międzynarodowej auta elektryczne stają się coraz bardziej popularne. Stworzenie transgranicznej sieci stacji ładowania pojazdów jest kluczowym czynnikiem sukcesu elektromobilności. Usługi oferowane przez Charge4Europe skierowane są w szczególności do dużych flot pojazdów elektrycznych – mówi Arjan van der Eijk, CEO/COO innogy eMobility Solutions GmbH.

Oczekuje się, że do końca tego roku sieć ładowania oferowana przez Charge4Europe powiększy się do ponad 120.000 punktów ładowania pojazdów.

(s)
Fot. DKV

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *