700 punktów ładowania w Polsce wspólnie z Elocity

DKV Mobility pozszerzył swoją sieć o ponad 700 publicznych punktów ładowania w Polsce. Punktami zarządza firma technologiczna Elocity. Nowe stacje ładowania będą dostępne dla użytkowników aplikacji DKV Mobility i karty DKV Fleet Card +Charge.

700 punktów ładowania w Polsce wspólnie z Elocity

Podstawą rozwoju elektromobilności jest możliwość swobodnego poruszania się na terenie całej Europy. Niezbędny w tym celu jest nie tylko rozwój sieci, ale też narzędzia, które ułatwiają rozliczenia finansowe oraz zarządzanie flotą aut na prąd.

– Cieszymy się z partnerstwa z Elocity, bo dla naszych użytkowników to kolejne ułatwienie w korzystaniu z transportu zeroemisyjnego- mówi Sven Mehringer, dyrektor zarządzający ds. energii i usług dla pojazdów w DKV Mobility. – Nasza współpraca powinna zwrócić uwagę zwłaszcza klientów flotowych i biznesowych. Polska spółka Elocity dostarcza bowiem technologię dla nowoczesnych punktów ładowania prądem zmiennym AC, zlokalizowanych w dużych miastach, w tym w biurowcach i hotelach.

– Oferujemy rozwiązania dla infrastruktury ładowania, które spełniają najwyższe wymogi jakościowe. Jesteśmy podekscytowani możliwością współpracy z międzynarodowymi liderami sektora, takimi jak DKV Mobility i dodania do ich sieci mówi Michał Baranowski, CEO Elocity. – Sieć stacji, do których dostarczamy oprogramowanie, doskonale wpisuje się w międzynarodowe standardy. Cieszę się, że dostrzegają to nie tylko inwestorzy, decydujący się na partnerstwo z nami na zasadach white label, ale również doświadczone firmy, które od lat przyczyniają się do rozwoju motoryzacji i ułatwiają życie kierowców.

Poszerzanie sieci z dostępem do energii elektrycznej to naturalny kierunek rozwoju DKV Mobility i kolejny krok dla zrównoważonej przyszłości. Operator od niemal 90 lat dostarcza pionierskie produkty i usługi dla transportu kołowego, które podnoszą wygodę i wydajność funkcjonowania firm. Przewoźnicy i floty aut osobowych mogą korzystać z rozwiązań oferowanych przez DKV w ponad 50 krajach Europy. Firma prowadzi wiodącą platformę B2B do płatności w trasie, która coraz większy nacisk kładzie na elektromobilność. Operator zapewnia dziś użytkownikom dostęp do ponad 344.000 punktów ładowania, do których dołączają właśnie nowe lokalizacje obsługiwane przez Elocity.

(s)
Fot. DKV

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *